Поврзете се со нас

Свет

Дрогба објави експлицитно видео со друга жена, па откри дека се развел од својата сопруга

Објавено

на

blank

Дидие Дрогба своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи во светот и одлучи да стави крај на својата блескава кариера во 2018-та година, а сега на почетокот на новата 2021-ва се најде во средина на еден скандал кој самиот го предизвика.

Искусниот голгетер очигледно се соочувал со доста проблеми на приватен план во последно време, па откако самиот објави експлицитно видео на кое добро се гледа дека е во кревет со помлада девојка, сега ги искористи социјалните мрежи за да стави крај на шпекулациите.

Откако доби многу напади за изневерувањето на својата сопруга со која беше во врска повеќе од 20 години, Дрогба сега објави дека се развел од Лала Диаките со која има и три деца пред крајот на 2020-та година.

– Јас не сум некој кој има навика да дискутира за својот приватен живот. Но, бидејќи се појавија безброј шпекулации во медиумите денеска, за жал морам да потврдам дека после 20 години заедно, Лала и јас одлучивме да се разделиме во 2020-та година, – објасни легендарниот напаѓач на Челси кој очигледно има љубовна афера со помлада девојка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни