Поврзете се со нас

Македонија

Драшко Ѓорѓевиќ повторно ќе игра за Работнички

Објавено

на

Работнички активно продолжува да составува што подобар, поквалитетен тим за вториот дел од шампионатот, а најново засилување е Драшко Ѓорѓевиќ.

Ова за српскиот интернационалец е враќање во добра позната средина со оглед на тоа што го носеше дресот на „романтичарите“ во натпреварувачката 2020/21. Тој во македонскиот прволигаш доаѓа од Рад и со него тренерот Борче Христов добиба уште една опција во дефанзивната линија.

Пред Драшко клубот од Дебар Маало ги ангажираше Сантијаго Родригез, Симеон Христов, Момчило Рашо, Арменд Алими, Анес Рушевиќ, Арбин Зејнулаи и Димитриј Попоски.

Работнички првиот дел од домашниот шампионат го заврши на 8 место со 22 бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни