Драматична завршница на „Диего Армандо Марадона“, Јувентус падна во Неапол (ВИДЕО)

Фудбалерите на Наполи издвојуваа победа над Јувентус од 2-1 во последната средба од денешната програма во Серија А. Домаќините се изборија за славје во драматичната завршница на „Диего Армандо Марадона“ во која паднаа два погодоци. Јувентус успеа да го израмни резултатот благодарение на мајсторскиот гол на Киеза во 81 минута. Меѓутоа неколку минути подоцна Наполи … Продолжи со читање Драматична завршница на „Диего Армандо Марадона“, Јувентус падна во Неапол (ВИДЕО)