Поврзете се со нас

Англија

Драмата на „Олд Трафорд“ во специјално издание: Тен Хаг постојано му праќа пораки на Клоп, Германецот на крајот останува без зборови (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа спектакуларен натпревар во ФА Купот кој на крајот заврши со триумф на домаќините и тоа со гол во 121 минута.

„Црвените ѓаволи“ водеа со 1-0, па губеа со 2-1, 3-2 за да изнајдат сили и успеа да слават со 4-3 и обезбедат полуфинале на „Вембли“ во кое силите ќе ги одмерат со Ковентри.

Оваа средби во свој стил ја видоа дечките од „Фор-фор-тунс“ кои го искористија хитот на Рик Естли „Never Gonna Give You Up“ да направат една посебна верзија која ќе ве изнасмее.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни