Поврзете се со нас

Англија

Досега видовме многу ремек дела: Најубавите голови во оваа сезона во Премиер лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/EPLStatman

Се враќа Премиер лигата, а тоа значи дека одново ќе уживаме во најдобриот, најкомпетитивниот фудбалски шампионат на светот.

Не очекува голема борба за завршницата на кампањата како за титулата, местата кои водат во Европа така и за опстанокот, а сигурно сите овие пресметки ќе ни понудат и мајстории за пеметење.

Во досегашниот тек видовме доста одлични погодоци, па од ПЛ подготвија една Топ компилација како загревање за тоа што следува во наредниов период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни