Поврзете се со нас

Германија

Дортмунд брзо ја пронајде замената за Марко Розе

Објавено

на

Откако денеска и официјално му врачија отказ на Марко Розе, од таборот на Борусија Дортмунд веќе ја одредиле неговата замена.

Нов предводник на „милионерите“ ќе биде Един Терзиќ кој беше привремен тренер на клубот и минатата сезона по отказот на Лусиен Фавре.

Терзиќ по успешниот крај на минатата сезона и освојувањето на Купот на Германија ја доби улогата  технички директор во клубот, а сега според „Скај Германија“ ќе биде назначен и за прв тренер.

Босанецот остави одлична трага како тренер на клубот, но бидејќи беше договорен Розе не можеше да остане и перманентно на клупата на Борусија Дортмунд.

Сега, откако Борусија не ги исполни очекувнаите цели, Марко Розе доби отказ, а Терзиќ ќе го наследи на перманентна основа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни