Поврзете се со нас

Свет

Дориев во одбрано друштво на колото во Узбекистан (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fcsogdianajizzak/

Македонскиот интернационалец, Љупче Дориев се најде во одбрано друштво или поточно во тимот на колото во првата лига на Узбекистан.

Офанзивецот имаше забележителна улога во дресот на Согдиана против Пахтакор (3-2) и токму поради ова се најде меѓу најдобрите единаесет на 4. рунда.

Инаку ова за Согдиана беше прва сезонска победа и со вкупно пет бода се наоѓа на осмото место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни