Поврзете се со нас

НБА

Дончиќ стана татко, на Инстаграм го откри и името на својата ќерка (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Лука Дончиќ од оправдани причини го пропушти натпреварот на Далас со Мемфис, а поводот за слободен ден е раѓањето на неговото прво дете.

Неговата партнерка Анамарија го израдува со ќерка, а Лука ја објави првата фотографија на својот Инстаграм профил, потврдувајќи дека двајцата станале родители.

Словенечкиот кошаркар го откри и името на ќерката, а тоа е Габриела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic)

Додека Дончиќ не е во комбинација, Далас се мачи со противниците, па утринава загуби на домашен терен од Мемфис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни