Поврзете се со нас

Европски првенства

Дончиќ прогнозираше кој ќе го освои ЕП, а даде и коментар за трансферот на Мбапе (ВИДЕО)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Лука Дончиќ со својот Далас Маверикс се подготвува за вториот натпревар против Бостон Селтикс во финалето на НБА лигата, но пред новите возбудувања во „Ти-Ди Гарден“ тој имаше можност да проговори и на две фудбалски теми.

Се работи за преселбата на Килијан Мбапе во Реал Мадрид, а даде и прогноза за тоа кој ќе слави на престојното Европско првенство.

-Веќе од претходно знаев за тоа. Не сум поразговарал со него откако потпиша, -истакна Лука за темата Мбапе, додека за свој фаворит, шампион на ЕП ја посочи неговата Словенија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни