Поврзете се со нас

Олимписки игри

Дончиќ: Не сум најголема ѕвезда во олимпиското село, еден спортист се слика повеќе од мене

Објавено

на

Лука Дончиќ имаше вонсериско деби на едни Олимписки игри и практично сам и пресуди на Аргентина, натпревар на кој ѕвездата на Далас успеа да запише 48 поени зад своето име.

Словенија успеа да ја победи Аргентина со 118:110, а како една од најголемите ѕвезди во дел од Олимпиското село во кое тој е сместен, Лука призна дека ужива во приматот на голема ѕвезда на големото случување во Токио.

– Ова е многу важен ден за Словенија. Не ме интересираат личните рекорди, важно е што тимот победи на волку важен меч против противник кој добро знаеме што направи на последното Светско првенство.

– Искрено, ми се допаѓа тоа што сум ѕвезда на овие Олимписки игри, ова е поразлично искуство од било кое друго, – изјави Дончиќ кој на прашање од словенечките новинари, посочи дека сепак Новак Ѓоковиќ е најголема ѕвезда во Токио.

– Правам многу фотографии со различни спортисти во изминативе неколку дена, но можат да бидат и повеќе. Убедливо најмногу фотографии прави Новак Ѓоковиќ, – открива Дончиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни