Поврзете се со нас

НБА

Дончиќ испорача луда асистенција, камерите ја уловија реакцијата на ЛеБрон (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Соочувањето на Далас и Л.А Лејкерс го привлече вниманието на НБА фановите, а ѕвездите на двете екипи воопшто не разочараа и понудија атрактивен натпревар, на кој на крајот славеа домаќините.

Лука Дончиќ се врати по паузата поради повреда и реализираше трипл-дабл, кој вклучуваше и неколку атрактивни потези.

Еден од нив беше асистенцијата до Клебер кој погоди тројка откако Словенецот ја изненади одбраната на Лејкерс, вклучувајќи го и искусниот ЛеБрон Џејмс.

Малку подоцна, за време на тајм-аутот, камерите го уловија ЛеБрон како го коментира потегот на Дончиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни