Поврзете се со нас

НБА

Дончиќ и Марјановиќ си грмеа „турбо-фолк“ во арената, но музичкиот избор не им донесе среќа (Видео)

Објавено

на

Лука Дончиќ и Бобан Марјановиќ се балканскиот дел во екипата на Далас Маверикс, а шансата да се пуштаат нивните омилени песни во „Американ ерлејнс“ арената најчесто завршува со интересен репертоар со екс-ју потпис.

Така било и пред почетокот на дуелот со Сакрамент, кога фановите на Далас, а веројатно и сите други присутни во салата биле изненадени од тоа што го слушаат на разгласот.

Дончиќ и Марјановиќ избрале песна од српската пејачка Дара Бубамара, со што екс-ју двоецот само го потврди своето почитување на турбо-фолк музиката.

За жал, музичкиот избор не донесе среќа за Далас, па иако Дончиќ и Марјановиќ имаа солиден настап, Мавси загубија од Сакраменто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uller Hellholt (@ullerhellholt)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни