Поврзете се со нас

Франција

Донарума и Мукиеле не се разбраа, Италијанецот „нокаутираше“ противнички играч и заработи црвен картон (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Пари Сен Жермен му гостува на Ле Авр во Лига 1, меч на кој веќе во раната фаза заработи голем удар со оглед на тоа што во 10. минута директен црвен картон заработи голманот Џанлуиџи Донарума.

Донарума и дефанзивецот Мукиеле не се разбраа, се убедуваат кој да тргне топката за да на крајот стигне еден од играчите на Ле Авр, а Италијанецот притоа жестоко го закачи, го нокаутира, потег за кој веднаш беше испратен на предвремено туширање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни