Поврзете се со нас

Германија

Домот на бундеслигашот е во катастрофална состојба: Стадионот на Хофенхајм целосно поплавен (ВИДЕО)

Објавено

на

Лошото време знае да направи големи проблеми, а една така ситуација се соочува германскиот прволигаш Хофенхајм.

Врнежите во тој дел од Германија комплетно ја поплавија  „Рајн-Некар Арена“, го уништија тревникот што значи дека ќе биде потребна реконструкција, обновување на теренот на кој настапува бундеслигашот за да може во иднина да продолжи да ги игра натпреварите во својот дом.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни