Доминика Цибулкова: Тенисерката која ги запали социјалните мрежи (Фото)

Cibulkova

Доминика Цибулкова со последните објави на своите профили, ги „прегреа“ социјалните мрежи. Словачка тенисерка која во моментов е на 32. место на ВТА листата, по поразот во четврт-финалето на Вимблдон од Јелена Остапенко, реши да се одмори.

Таа  покажа дека и покрај тенисот, знае да ужива и во други работи. Со своите другарки реши да ги наполни батериите на францускиот Азурен брег.

Со објавените фотографии таа потврди дека дефинитивно е една од најзгодните тенисерки на денешницата.

French riviera vibes with @bitsandpiecestogo 👒

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

ᴷᴬᴾᴾᴬ ᵂᴼᵁᴸᴰ ᴮᴱ ᴾᴿᴼᵁᴰ ᴼᶠ ᵁˢ

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

Facebook Коментари