„Доктор“ Докузовски го внесе МКК Куманово во Првата лига

МКК Куманово е првиот тим кој избори место во најдобрата македонска кошаркарска конкуренција за наредната сезона. Куманово предводен од нашата тренерска легенда Марин Докузовски без ниту еден пораз дојде до посакуваната цел, место во Првата лига. Во полуфиналето беше совладан составот на Ангели со 2-0, првиот меч заврши со 77:47, вториот во во салата „Независна … Продолжи со читање „Доктор“ Докузовски го внесе МКК Куманово во Првата лига