Поврзете се со нас

Македонија

Додев повторно ќе го носи дресот на Силекс

Објавено

на

Екипата на Силекс официјално го претстави првото засилување за натпреварувачката 2024/2025, а тоа е Дарко Додев.

Се работи за играч кој не се изнаигра во редовите на Шкупи каде беше активен само на пет средби во Првата македонска лига. Ова за Додев ќе биде втор мандат во клубот во Кратово за кого своевремено имаше добри настапи по што следуваше преселба во Брегалница од каде замина во Албанија во Влазнија за да преку Шкупи се врати во позната средина.

Поранешниот македонски шампион минатава сезона ја заврши на петтата позиција на табелата со 43 освоени бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни