Поврзете се со нас

Италија

Додека сите го селат во Барселона, Пјаниќ покажа како се мотивира со хит на Шабан Шаулиќ (Видео)

Објавено

на

Миралем Пјаниќ во изминативе 48 часа е еден од најспоменуваните играчи од редовите на Јувентус, од едноставна причина што италијанските и шпанските медиуми инфомираат за негов постигнат договор со Барселона.

Во меѓувреме, Јувентус се врати на тренинзите и играчите одработуваат индивидуални сесии пред да можат да почнат да се групираат започнувајќи од 18-ти мај, а додека медиумите ги преселија во Шпанија, играчот за врска демонстрираше како минува еден негов тренинг во теретана.

Пјаниќ се релаксира со безвременските хитови на Шабан Шаулиќ, а како изгледа сето тоа прикажа преку социјалните мрежи….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни