Поврзете се со нас

АТП

Добро се забавува во Париз: Ѓоковиќ го имитираше тренерот Иванишевиќ и ја насмеа публиката (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/Globe_Sports

Новак Ѓоковиќ ги прави завршните подготовки пред вториот календарски грен слем кој се игра во француската престолнина-тоа е Ролан Гарос.

Со оглед на отсуството на Рафаел Надал, српскиот ас е прв фаворит за трофејот во Париз, победа која може да му го донесе првото место на вечната листа на освоени грен слем титули.

Ѓоковиќ е расположен и тоа се виде на денешниот тренинг каде го имитираше тренерот Горан Иванишевиќ и со тоа ја изнасмеа публиката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни