Поврзете се со нас

АТП

Добри вести за тенисот: Надал се врати на теренот (ВИДЕО)

Објавено

на

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал нема по добро да ја памети оваа календарска година во која не успеа да додаде ниту една грен слем титула на своето конто, но и воедно се мачеше со повреди поради која пропушти доста важни настани, турнири, повреда поради која мораше предвреме да ја заврши сезоната.

Рафа имаше проблем со стапалото, па во месец март имаше специјален третман во Барселона се со цел да се врати на терените. Ако се суди по последните информации, снимки рехабилитацијата оди како што треба и најдобар доказ за тоа е што бикот од Мајорка може да тренира.

Тој е снимен како работи во својата академија во Мајорка, а тука беше и неговиот тренер Карлос Моја кој го набљудуваше, пратеше секој негов потег.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни