Поврзете се со нас

Англија

Добри вести за шампионот: Халанд ја надмина повредата и се врати на тренинзите на Сити (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ManCity

Најдобриот стрелец во Премиер лигата, Ерлинг Халанд ја надмина повредата и се врати на тренинзите на неговиот Манчестер Сити.

Голгетерот имаше проблем со препоните и поради тоа не настапи за неговата селекција на дуелите против Шпанија и Грузија во квалификациите за Европското првенство, а потоа го скокна и дербито со Ливерпул. Таа повреда сега е надминано и Халанд ќе биде спремен за пресметката со Саутемптон во ПЛ закажана за 8 април, а уште поважно ако не се случи во меѓувреме ќе му биде на располагање на Пеп Гаврдиола за битките со Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

„Граѓаните“ во моментов се на второто место во домашниот шампионат со 64 бода или имаар осум помалку во однос на лидерот Арсенал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни