Добри вести за Металург: Дупјачанец ќе биде подготвен за најважните натпревари во ЕХФ Купот

dupljacanec

Искусниот голман Даниел Дупјачанец нема сериозна повреда и за кратко време ќе се врати на терените, соопштија од таборот на Металург.

Ова е одлична вест за актулениот освојувач на Купот на Македонија со оглед на тоа што Дупјачанец е еден од ракометари кој е во најдобра форма и неговото знаење, квалитет ќе биде од големо значаење за натпреварите од ЕХФ Купот.

Даниел ќе паузира две недели поради повредата на задниот бутен мускул, односно тоа значи ќе биде фит за третото квалификациско коло во ЕХФ Купот кое на програмата на  16/17 ноември и една недела подоцна за кога се закажани реваншите.

Facebook Коментари