Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Добра партија на Македонката: Ристовска и ЦСКА непоразени се враќаат од Данска

Објавено

на

ЦСКА Москва за нашата репрезентативка Сара Ристовска оствари позитивен резултат против Одензе (27-27) во првата средба во оваа календарска година во Лигата на шампионите.

Рускиот претставник против овој тим загуби убедливо во месец октомври на домашен терен (28-21), но донеска не дозволи да биде надигран и се избори за бод, второ реми во оваа фаза со што дојде до 10 поен во групата Б.

Грос со 6 гола беше прв стрелец кај гостите за кои Ристовска беше втора на листата со четири погодоци од шест обиди.

Во следното коло Сара и другарите ќе го пречекаат актуелниот европски шампион Кристијансанд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни