Поврзете се со нас

Англија

Добија шанса за директна комуникација: Карагер го „пецна“ фотографот Одегард, капитенот на Арсенал беше подготвен (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Arsenal

Мартин Одегард и Џејми Карагер имаа своевидна „војна“ по големото дерби кое се одигра на „Емирејтс“ пред неколку недели, кога легендата на Ливерпул имаше сериозни забелешки за прославата на „топчиите“.

Во прв план се најде токму капитенот поради тоа што го позајми фото-апаратот и ги сликаше своите соиграчи, а новиот меч во Премиер лигата сега ни понуди нова епизода од двајцата, но истата беше доста посимпатична.

Арсенал го декласираше Шефилд со 0:6 и ја продолжи својата страшна серија во Премиер лигата, по што еден од соговорниците на Одегард по натпреварот беше токму Карагер.

– Мартин, ова беа фантастични перформанси, од тебе, но и од тимот. Самошто денеска не го видов фотографот на теренот….. Дали тој е во соблекувалната? Или ќе сликате заедно?

– Го чекав ова од тебе, чекав да кажеш нешто за тоа. Денеска бев исплашен да направам такво нешто и отидов веднаш во тунелот, – низ смеа одговори Норвежанецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни