Поврзете се со нас

Македонија

Диви ќе биде дел од стручниот штаб на РК Струга

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец Петар Ангелов или попознат како Диви ќе биде дел од стручниот штаб на РК Струга во новата сезона.

Клубот ја извести јавноста дека е постигнат договор Ангелов да има активна улога на клупата на македонскиот прволигаш. Некогашниот голман на Вардар, Металург, Пелистер кој настапуваше и во странство во Франција, Турција, Австрија и Германија има огромно знаење, искуство и сигурно ќе биде од голема помош за составот од Струга.

Македонецот својот последен ангажман го имаше во Вардар Неготино каде имаше двојна улога играч-тренер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни