Поврзете се со нас

Англија

Дини ги одбра петте најдобри „деветки“ во Премиер лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Капитенот на Вотфорд, Трој Дини ги одбра петте најдобри напаѓачи, „деветки“ во англиската Премиер лигата.

Дини од оваа сезона не е дел од елитната англиска конкуренција со оглед на тоа што Вотфорд испадна во Чемпионшип, но робусниот напаѓал многу добро знае како е да се игра во најсилниот шампионат, а и да се дава голови во истиот.

Трој во својот Топ 5 избор немаше место за ниту еден играч на Арсенал, Манчестер Јунајтед, Челси…, поточно во неговата петка како што вели самиот се најдоа само „деветки“, не играчи што играат десно, лево туку оние што фунционираат централно на теренот.

5. Роберто Фирмино од Ливерпул

4. Раул Хименез од Вулверхемптон

3. Џејми Варди од Лестер

2. Серхио Агуеро од Манчесер Сити и

1. Хари Кејн од Тотенхем

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни