Поврзете се со нас

Балкан

Динамо со специјален подарок го одбележа јубилејот на Ристовски (Фото)

Објавено

на

foto:twitter.com/gnkdinamo/Pixsell

Динамо Загреб ја освои титулата во домашното првенство и последните натпервари ги игра само за престиж, што сепак не значи дека играчите не го даваат својот максимум.

Старо-новиот шампион на Хрватска вчера го совлада Шибеник со 4:0 на домашен терен и запиша нов триумф во СуперСпорт лигата, но овој меч беше одбележан и од подарокот кој му беше врачен на Стефан Ристовски.

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ги следи стапките на Аријан Адеми и полека прераснува во миленик кај навивачите на Динамо, а вчера стигна и до убав јубилеј.

Динамо му подготви специјален подарок по повод неговиот 100-ти настап за првиот тим, па пред натпреварот со Шибеник, доби врамен дрес со споменатиот број.

Ристе подарокот го доби од поранешниот фудбалер на Динамо, Миливој Брачун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни