Поврзете се со нас

Балкан

Динамо официјално го претстави Седлоски како нов тренер на вториот тим

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец Гоце Седлоски се врати во редовите на Динамо Загреб, но овој пат како тренер на вториот тим.

Седлоски настапуваше за Динамо во периодот од 1999 до 2004 година и повторно се врати во хрватскиот тим во 2005 година, а беше миленик на фановите и капитен на оваа екипа.

Сега Седлоски ќе го предводи вториот тим, наследувајќи го Игор Јовичевиќ кој ја презема првата екипа по разделбата на Динамо со Ненад Бјелица.

Како фудбалер, Седлоски со Динамо освои осум трофеи, а неговиот последен тренерски ангажман беше во босанскиот прволигаш Широки Бријег.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни