Поврзете се со нас

Македонија

Димоски од Вардар се пресели во Академија Пандев

Објавено

на

blank

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Бојан Димоски е нов фудбалер на Академија Пандев.

Талентираниот Димоски одлучи да ја прифати понудата од „пандевци“ и се пресели во Струмица. Тој во новата средина доаѓа од Вардар и со своето знаење, квалитет треба да донесе свежина и уште една опција кај македонскиот прволигаш.

Димоски може да игра како последен играч за врска, но и да ја покрие и левата бековска позиција.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни