Поврзете се со нас

Свет

Димитриоски и Димитриевски искомбинираа шест голови против Куенка

Објавено

на

foto: https://www.atleticovalladolid.es/

Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски со нивниот Валјадолид не успеаа да остварат позитивен резултат на гостувањето кај Куена во 16. коло во АСОБАЛ лигата.

Гостите претрпеа пораз од 31-20 (14-8), а ако е позитивно нешто за нашите асови е што беа втори стрелци во редовите на Валјадолид. Крилото Димитриоски имаше три гола од пет обиди, додека пак Дарко имаше послаба реализација и даде три погодоци од шест обиди.

Ваљадолид го зазема 11. место на табелата со 13 бода, следниот натпревар го игра на домашен терен против Уеска на 12 февруари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни