Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ со победа над шампионот ја започна приказната со Уникс Казан

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ изминатиов период беше лидер на Македонија во двете средби во претквалификациите за Европското првенство, но откако заврши со тие обврски веднаш се упати во Русија каде ја започна приказната со новиот клуб Уникс Казан.

Нено немаше простор за одмор и веќе го одигра првиот меч за новиот тим и тоа против актуелниот шампион Зенит. Уникс славеше во тестот во Санкт-Петербург со 72-63 во средба во која Македонецот имаше солидна партија со 7 поени и 5 асистенции.

Најдобат беше Американецот, Мејкон со 21 поен, 2 скока и 2 асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни