Поврзете се со нас

Европски купови

Димитријевиќ се врати на терените, Олимпија тимски ја освои Валенсија

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ вечерва се врати на терените и тоа во пресметката против Цедевита Олимпија во Еврокупот, меч кој неговата Валенсија го загуби со 97-85.

Гостите од Љубљана одлично го одиграа второто полувреме во кое успеаа да дадат дури 54 поени и со тоа да си овозможат славје во „Ла Фонтета“. Дури шест гостински играчи беа двоифрени од кои најефикасен беше Блажиќ со 24 кошеви.

Ван Росом со 13 поени беше прво име во Валенсија, Димитријевиќ во првиот дуел по паузата поради повреда даде 5 поени со 1 скок, 1 асистенција, 1 украден топка за 11 минути на паркетот.

Валенсија има учинок 4-3 во Еврокупот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни