Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ повторно е позитивен на коронавирусот

Објавено

на

Македонскиот плејмејкер, Ненад Димитријевиќ повторно некое време ќе биде надвор од терените, а причината за тоа е позитивен тест на коронавирусот.

Димитријевиќ вечерва требаше да биде еден од адутите на Валенсија на средбата против Бурсаспор во Еврокупот, но последните тестирања покажале дека тој е заразен со КОВИД-19.

Тој веќе е во изолација, но добро се чувствува. Нено во последно време никако не може да фати ритам затоа што претходно беше повреден за да сега му сеслучи и ова што дефинитивно ќе го поремети во обидот да дојде до посакуваната форма.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни