Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ подели десет асистенции во победата на Уникс

Објавено

на

foto: www.unics.ru/

Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ ги остави трите порази зад себе и им се врати на победите во ВТБ лигата и тоа во пресметката со МБА Москва (73-58).

Домашниот клуб беше решен да заборави на неуспесите со Нижни Новгород, ЦСКА Москва и Зенит, па со квалитетно пред се одбранбено издание дојде до 24. славје во кампањата. Мејкон со 20 и Лабери со 19 поени беше најпрецизни играчи, но најдобар разигрувач беше нашиот Димитријевиќ кој запиша дури десет асистенции.

Воедно Нено даде уште 7 поени со 2 скока и 1 украдена топка. Локомотив Кубан е следен противник за составот предводен од Перасовиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни