Поврзете се со нас

Европски купови

Димитријевиќ ќе игра против Партизан и Уникс во Еврокупот

Објавено

на

blank

Екипата на Хувентуд од која дел е македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ денеска ги дозна ривалите за групната фаза на новата сезона на Еврокупот.

Клубот од Бадалона се најде во групата А што значи дека Нено и компанија ќе ги одмерат силите со Уникс Казан од Русија, Партизан од Србија, потоа италијанска Венеција, Бахчешешир од Турција и составот на Бург кој ќе дебитира во ова натпреварување.

Секој од тимовите од четирите групи ќе одигра по десет натпревари, прв ривал на Димитријевиќ и Хувентуд ќе биде Партизан кого ќе го пречекаат на 30 септември.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни