Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ и Валенсија во победнички ритам

Објавено

на

Валенсија на Ненад Димитријевиќ влезе во победнички ритам, а најновата жртва е составот на Морабанк Андора кој беше совладан во АЦБ лигата со 81-76.

Ова за тимот од „Ла Фонтета“ беше петто славје во серија (сите конкуренции), односно со вечерашното се израмни со второпласираниот Реал Мадрид во шпанскиот шампионат. Најрасположен за игра беше црногорскиот интернационалец Дубљевиќ со 19 поени и 8 скока, Тоби додаде 11, а по 10 кошеви дадоа Риверо и Лопес-Аростеги.

Нашиот Димитријевиќ немаше своја вечер и за десет минути на теренот ги промаши сите пет удари за три поени, собра 2 скока и запиша 2 асистенции.

Кај поразените се издвои Милер-Мекинтер со 15 поени.

Валенсија со следното коло се соочува со Гран Канарија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни