Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ и Уникс не ја поминаа четвртфиналната пречка во ВТБ Супер Купот

Објавено

на

foto: unics.ru

Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ не успеа да ја мине четвртфиналната пречка во ВТБ Супер Купот.

Нено и пријателите доживеаа пораз од Нижни Новгород со 86-82 и исто како ЦСКА Москва на Емил Рајковиќ многу брзо го завршија настапот во ова натпреварување. Првата четвртина му припадна на клубот од Казан, ама во преостанатите три секогаш „гостите“ беа за нијанса подобри и со тоа си обезможија полуфинале во кое ќе играат со подобриот од Зенит-Бешикташ.

Македонскиот репрезентативец, Димитријевиќ имаше добар настап с0 16 поени, 3 скока и 8 асистенции со што беше најдобар во оваа категорија.

Хвостов во 18 кошеви беше прв стрелец кај победникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни