Поврзете се со нас

Европски првенства

Димитријевиќ го има третиот најдобар потег во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската кошаркарска репрезентација оствари две победи на турнирот во Перм, меѓутоа тоа на крајот не се покажа како доволно за да дојдеме до билет за Европското првенство, односно ќе мора да побараме, почекаме нова прилика за ваков кошаркарски собир.

Меѓутоа не е се така црно за нас, па така го имаме третиот најдобар потег во мечевите од завршицата на овие квалифиакции. Истиот е дело на плејмејкерот Ненад Димитријевиќ кој на пресметката против Италија успеа да даде тројка од преку половина терен со звукот на сирената.

На листата има и моменти и од другите наши средби и тоа како противниците реализираа, а пак број еден е Мантас Калнеитис со рампата за победа против Данска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни