Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ двоцифрен, Уникс сигурен во својот дом (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на Уникс Казан го потврдија статусот на фаворити и издвојуваа победа над Самара од 94:86 во ВТБ лигата.

Домашниот тим ја загуби првата четвртина со 23-19, но беше подобар од противникот во преостанатите три и со тоа дојде до шестото славје во својот дом, односно го задржа 100 процентниот учинок.

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ беше стартер и уфрли 13 поени со 2 скока и 3 асистенции. Најефикасен беше Рејнолдс со 17 кошеви на кои придодаде 10 скока.

Нареден ривал на Уникс е тимот на Локомотив Кубан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни