Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ делеше асистенции, Уникс води со 2-0 во четвртфиналето во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/unicsbasket

Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ славеше над Парма Перм со 94-59 во втората средба од четвртфиналната плејоф рунда во ВТБ лигата.

Како и на првата средба, фаворитот беше доминантен, поквалитетен, покажа сила во сите четвртини и дојде на само еден чекор до пласман од наредната фаза во разигрувањето за пехарот.

Мејкон со 16 поени ја предводеше листата на стрелци, додека нашиот репрезентативец Димитријевиќ беше најдобар асистент или поточно имаше 9 „додавања“ или поточно ги разигруваше соиграчите. Нено воедно уфрли 8 поени со 6 скока и 2 украднеи топки за 25 минути на паркетот.

Наредната средба е закажана за 6 април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни