Поврзете се со нас

Свет

Димитриевски „згрми“ со 11 гола и се најде во идеалниот тим на колото во АСОБАЛ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.atleticovalladolid.es/

Дарко Димитриевски имаше страшна партија за Валјадолид против Торелавега во АСОБАЛ лигата, партија која беше наградена со место во идеалниот тим на колото во најсилната шпанска ракометна лига.

Димитриевски даде дури единаесет голови во триумфот над Торелавега, односно тој заедно со голманот Сезар Перез кој собра 14 интеревенции беа клучни за првото славје во 2023 година, па и двајцата сосема заслужено се најдоа во одбраното друштво на 21. коло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LaLigaSportsTV (@laligasportstv)

Пред Валјадолид е нов важен меч, средба со Бенидорм на 1 април, средба на која избраниците на Давид Писонеро ќе се обидат да дојдат во позитивен резултат кој е важен во борбата за опстанок во најквалитетната конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни