Поврзете се со нас

Македонија

Димитриевски уште едно ново име кај „лавовите“, двајца младинци ќе добијат шанса во првиот тим

Објавено

на

Екипата на Македонија Ѓорче Петров потврди уште едно засилување во текот на овој ден, односно по Абу Камара и Кристијан Ивановски нов член е Димитриј Димитриевски.

Димитриевски ќе им се приклучи на ќе им се прклучи на Лавдрим Фазлиу, Балша Бановиќ, браќата Филип Костовски, Кристијан Костовски и Филип Мишевски кои претходно беа потврдени како освежувања за составот од западната скопска населба.

Прволигашот од Ѓорче воедно ја информираше јавноста дека двајца нивни младинци Андреј Стојанов и Дашмир Берзати се прекомандувани во првиот тим и ќе патуваат подготвовките во Банско.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни