Поврзете се со нас

Свет

Димитриевски одличен против Адемар Леон

Објавено

на

Македонскиот ракометен интернационалец, Дарко Димитриевски имаше забележителна партија во дресот на Валјадолид во АСОБАЛ лигата.

Валјадолид оваа вечер беше домаќин на Адемар Леон во средба на која гостите се покажаа како порасположение за игра и славеа со 37-30. Димитриевски со пет гола од шест обиди беше втор стрелец во неговиот тим, поточно поефикасен од него беше само Борха Мендез Пан (10 погодоци).

Вториот Македонец, Димитар Димитриоски имаше само еден неуспешен обид за гол.

Ова за Валјадолид беше прв лигашки пораз по оној од Барселона во месец октомври, односно шанса за нова позитивна серија ќе побара против второпласираниот Грањолерс на 10 декември.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни