Димитриевски ја продолжи соработката со Рајо Валјекано

stole

Првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ја продолжи соработката со шпанскиот прволигаш Рајо Валјекано.

Кумановецот од 2018 година е дел од тимот од шпанската престолнина, прво играше како позајмен играч од Химнастик за да потоа Рајо го откупи неговиот договор. Двете страни се задоволни од досегашната соработка, па затоа воопшто е чудно што Македонецот се согласи да остане на „Валјекас“ до 30 јуни 2024 година.

Рајо во моментов е на 11 место на табелета со вкупно 33 бода.

Facebook Коментари