Поврзете се со нас

Свет

Димитриевски и Димитриоски промашија по еднаш, нивниот Валјадолид обезбеди опстанок во АСОБАЛ лигата

Објавено

на

foto:www.atleticovalladolid.es/

Валјадолид на Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски и официјално го потврди опстанокот во АСОБАЛ лигата.

Тимот кој е предводен од поранешниот тренер на Вардар, Давид Писонеро славеше над Синфин со 30-25 и со тоа избори уште една сезона во најсилниот шпански ракометен шампионат.

До десеттата сезона победа Димитар, Дарко и компанија дојдоа откако одиграа силно второ полувреме во кое направија пресврт со квалитетна игра на двете страни на теренот (18-12).

Димитриевски даде три гола од четири обиди, додека Димитроски имаше еден гол од два обиди. Во наредното коло Валјадолид се соочува со Адемар Леон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни