Поврзете се со нас

Свет

Димитриевски без грешка во драматичната победа на Валјадолид

Објавено

на

foto:www.atleticovalladolid.es/

Валјадолид на македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски ја прокнижи седмата победа во единаесетто коло во АСОБАЛ лигата.

Во својот дом, избраниците на Писонеро беа подобри од Анаитасуна со 34:30. Домаќините имаа негатива по првото полувреме со 19-17 за да по паузата бидат упорни, храбри, борбени го свртат резултатот во своја полза и потоа го издржат и нападот, налетот на противникот за конечно славје.

Димитриевски се претстави во добро светло и даде четири голови од исто толку обиди. Фреитас ја предводеше листата на стрелци со седум реализации.

Сега Валјадолид има учинок 7-4, во наредното коло му гостува на Гранолјерс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни