Поврзете се со нас

Македонија

Дибиров со моќна фотографија ја потврди љубовта кон Вардар (ФОТО)

Објавено

на

Левото крило, Тимир Дибиров и во иднина ќе биде дел од најдобриот македонски ракометен состав Вардар.

Таа информација вчера излезе во медиумите во текот на вчерашниот ден за да денеска дојде и официјална потврда.

Дибиров: Го сакам Вардар и Скопје, среќен сум што и во иднина ќе играм во овој клуб

Имено освен што Русинот порача дека е среќен што останува во Вардар и во Скопје на социјалните мрежи објави една моќна фотографија од освојувањето на ЛШ притоа јасно посочувајќи колку му значи овој клуб.

Дибиров објави емотикони црвено-црните, потврда дека останува до 2021 година, но и порака „еден живот, една љубов“ која е карактеристична за Вардар.

View this post on Instagram

🔴⚫️♾✔️#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни