Поврзете се со нас

Македонија

Дибиров: Го сакам Вардар и Скопје, среќен сум што и во иднина ќе играм во овој клуб

Објавено

на

Искусното руско крило кое на крајот на наредниот месец ќе наполни 37 години, Тимур Дибиров дефинитивно ќе остане во Скопје во таборот на Вардар и во наредната кампања.

Дибиров кој од 2013 година е дел од „црвено-црниот“ се одлучи да ја прифати понудата од Михајло Михајловски и да остане во клубот во кој низ годиниве оствари многу успеси од кои дефинитивно најзначајни се двете титули во Лигата на шампионите.

-Јас одлучив да останам во Вардар. Го сакам овој клуб, овој град, и среќен сум што во иднина ќе играм овде, -порача руското крило.

Покрај него нови договори потпишаа капитенот Стојанче Стоилов, Иван Чупиќ и бекот Кристијан Дизингер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни