Поврзете се со нас

Италија

Дибала со помош на Паредес и Мората приреди оригинално запросување за својата девојка (Видео)

Објавено

на

foto:twitter.com/OfficialASRoma

Пауло Дибала денеска се врати на тренинзите на Рома и ги остави физички проблеми зад себе, но Аргентинецот имал и дополнителен мотив да биде расположен за игра после она што го доживеал минатата вечер.

Аргентинската суперѕвезда излегла во една ноќна прошетка во Рим и крајната цел била да ја запроси својата сакана девојка, а дел од чинот биле и Леандро Паредес и Алваро Мората.

Неговите блиски пријатели се погрижиле уникатниот момент да биде снимен и прикажан на социјалните мрежи, па иако девојката Оријана Сабатини првично се исплашила, во продолжение дала позитивен одговор.

Дибала ја избрал фонтаната Треви како идеалн место да ја побара својата сакана, а ако Паредес бил задолжен за снимање, Мората за збогатување на кадарот со фрлање паричка во водата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни