Поврзете се со нас

Италија

Дибала се посрамоти од белата точка и го стави во втор план мајсторскиот гол (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/juventusfc

Јувентус сосема заслужено и без никакви проблеми стигна до три бода на гостувањето кај Салерно, што значеше дека тимот на Масимилијано Алегри се враќа на победничките патеки по дерби поразот од Аталанта.

Салернитана во овој момент е убедливо најнеквалитетен тим во Серија А, па иако Јуве не брилјира оваа сезона, тоа знаеше максимално да го искористи и да освои важни три бода за скок на табелата.

Резултатот беше отворен со одличната комбинација меѓу Кулушевски и Дибала и мајсторската завршница на Аргентинецот, но овој гол падна во втор план поради случувањата во самата завршница.

Алваро Мората погоди за 0:2 на 20 минути пред крајот, но во судиското надополнување, гостите пропуштија да го зголемат водството и да постигнат трет гол.

Дибала се посрамоти од белата точка и се лизна пред да ја шутне топката, по што истата заврши далеку над голот и го остави резултатот 0:2 како конечен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни